خبر خبر

عملیات ساخت فرودگاه بین المللی چابهار امسال آغاز می شود.

به گزارش روابط عمومی فرودگاههای سیستان و بلوچستان: استاندار سیستان وبلوچستان گفت: با اقدامات و پیگیریهای انجام شده تا قبل از پایان سال جاری کلنگ آغاز عملیات ساخت فرودگاه بین المللی چابهار به زمین زده خواهد خورد تا یکی از نیازهای مهم چابهار در زمینه جابجایی آسان مسافر محقق شود.

علی اوسط هاشمی اظهار داشت: برای ساخت فرودگاه بین المللی چابهار 2 هزار و 850 هکتار زمین جانمایی و تعیین شده است.

وی افزود: فرودگاه بین المللی یکی از نیازهای اساسی شهرستان راهبردی چابهار است که مجوز ساخت آن صادر و مقدمات کار واگذاری اراضی و تبدیل به سند مالکیت توسط شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران در حال انجام است.

 

استاندار سیستان وبلوچستان گفت: مسوولان باید با نگاه بلند و ملی به توسعه چابهار فکر کنند و برنامه ها را پیش ببرند.

علی اوسط هاشمی استاندار سیستان و بلوچستان دیروز/شنبه/ با هدف شرکت در نشست مدیران اقتصادی بندر چابهار و معرفی فرماندار جدید چابهار به این شهرستان سفر کرده است.

شهرستان چابهار بر اساس سرشماری آبان سال 1395 با جمعیت 283 هزار و 204 نفر از شمال به شهرستان های نیکشهر، قصرقند و سرباز، از شرق به کشور پاکستان، از جنوب به دریای عمان(مکران) و از غرب به شهر کنارک متصل است.

چابهار به عنوان تنها بندر اقیانوسی ایران و سرزمین موج و مرجان واقع در قلب مَکُّرانِ بلوچستان و در فاصله 645 کیلومتری جنوب زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان از 2 شهر به نام های چابهار و نگور، سه بخش مرکزی، دشتیاری و پلان، 6 دهستان و 438 روستا تشکیل شده است.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد