خبر خبر

نصب و راه‌اندازي دو دستگاه ديزل ژنراتور جديد در زاهدان

مديركل فرودگاه های سیستان و بلوچستان از نصب و راه‌اندازي دو دستگاه ديزل ژنراتور جديد برق اضطراري با ظرفيت 1100 کیلو ولت آمپر به ارزش13 ميليارد ريال در فرودگاه بين‌المللي زاهدان خبر داد..

به گزارش روابط‌عمومی فرودگاه زاهدان، حسن اعرابی مقدم مدیرکل فرودگاههای سیستان و بلوچستان با اعلام این خبر گفت: ديزل ژنراتورهای جدید با هدف تامين انرژی مورد نیاز فرودگاه در زمان قطع برق شهری و افزایش ضریب ایمنی و پایداری شبکه برق فرودگاه زاهدان نصب و راه اندازی شد

وی با بیان اینکه مجموع اعتبارات این طرح که شامل ساخت و ساز و خريد تجهيزات و هزينه‌هاي جانبي می‌شود، برابر با 13ميليارد ريال از محل اعتبارات شركت فرودگاه‌ها وناوبري هوائي ايران تامين شده است، عنوان کرد: ديزل ژنراتورهای 1100KVA به جاي ژنراتورهاي قديمي با قدمت بيش از 25 سال نصب و راه‌اندازي شد.

اعرابی مقدم بیان کرد: این اقدام برای نوسازي سيستم برق اضطراري ترمينال‌ها و روشنايي سطوح پروازي  سیستم های کمک ناوبری با هدف مديريت مصرف انرژي و كاهش آلودگي زیست محیطی و افزایش ضریب ایمنی انجام شده است..

وي یادآور شد: همچنین با جایگزینی دستگاه‌هاي جديد به جای دستگاه‌هاي قديمي، ظرفيت توليد برق اضطراري فرودگاه زاهدان ۳۰ درصد افزايش می‌یابد که تمامی نیازهای فرودگاه بطور کامل پوشش می دهد.

نصب اين ژنراتورها بر اساس برنامه ریزی های انجام شده توسط اداره کل تسهیلات و تجهیزات فرودگاهی در مدت زمان یک ماه توسط مهندسین اداره تجهیزات فرودگاه بین المللی زاهدان و با نظارت اداره کل تسهیلات و تجهیزات شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران صورت گرفته است
-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد