خبر خبر

هفتاد پرواز در مدت سه ماه در فرودگاههاي زابل و ايرانشهر لغو شد.
در سه ماهه منتهي به آبان ماه سال جاري 70 پرواز در فرودگاههاي زابل و ايرانشهر لغو گرديد.

به گزارش روابط عمومی فرودگاههای سیستان و بلوچستان:حسن اعرابی مقدم مدیرکل فرودگاههای استان گفت:در سه ماهه شهریور تا پایان آبان ماه سال جاری 70 پرواز در فرودگاههای زابل و ایرانشهر به علت محدودیت های بازرگانی از سوی شرکت های هواپیمایی ماهان و قشم لغو شده است.

 اعرابی مقدم این تعداد پرواز لغو شده را جدا از پروازهای لغو شده به علت شرایط جوی دانست و افزود؛ از این تعداد پرواز لغو شده 44 پرواز مربوط به فرودگاه زابل می باشد که 20 پرواز در مسیر مشهد زابل مشهد متعلق به هواپیمایی قشم و 24 پرواز در مسیر تهران زابل تهران از سوی هواپیمایی ماهان لغو گردیده است. از سوی دیگر در فرودگاه ایرانشهر نیز در مسیرهای ترانزیتی به تهران 26 پرواز از سوی هواپیمایی ماهان لغو گردیده است.

وی گفت:با توجه به اینکه این پروازها به فرودگاههای زابل و ایرانشهر پروازهای تکلیفی از سوی سازمان هواپیمایی کشوری می باشد،به صورت کتبی و شفاهی پیگیری های متعددی با دفتر نظارت بر شرکت ها و موسسات هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری انجام شده است تا این مشکل برطرف گردد.

اعرابی مقدم افزود؛دوری از مرکز کشور و فاصله 200 تا 300 کیلومتری زابل و ایرانشهر با زاهدان و نبود خط پروازی باعث ایجاد مشکلات و نارضایتی مردم و اقشار مختلف جامعه می شود.

مدیرکل فرودگاههای استان با بیان اینکه انجام پرواز از طریق فرودگاه زاهدان برای مردم شهرهای یادشده ایجاد هزینه بیشتر، اتلاف وقت و خطرات جاده ای را در بر خواهد داشت افزود پیگیر برقراری منظم پروازها در این فرودگاهها از طریق شرکت های هواپیمایی و سازمان هواپیمایی کشوری هستیم.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد