خبر خبر

رشد ۵۸ درصدي اعزام و پذيرش مسافران در فرودگاههاي کشور
سرپرست شرکت فرودگاه‌ها و ناوبري هوايي ايران از رشد ۵۸ درصدي اعزام و پذيرش مسافران در فرودگاههاي کشور از آغاز طرح سفرهاي نوروزي(۲۵ اسفند تا سوم فروردين‌ماه ۱۴۰۱) نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد.
به گزارش رابط عمومي شرکت فرودگاهها و ناوبري هوايي ايران؛ حميدرضا سيدي ضمن تبريک سال نو با اعلام اين خبر گفت: با توجه به واکسيناسيون گسترده کرونا و کاهش ميزان ابتلا به اين ويروس در ميان مردم، سفرهاي هوايي در نوروز دوباره رونق گرفته و بر اين اساس شاهد رشد تعداد پروازها و مسافران در فرودگاههاي کشور هستيم.
وي افزود: در عين حال، رعايت پروتکل بهداشتي به منظور جلوگيري از شيوع دوباره کرونا به طور جدي در فرودگاههاي کشور به ويژه پروازهاي بين المللي رعايت مي شود.
سيدي گفت: همزمان با آغاز طرح سفرهاي نوروزي که از ۲۵ اسفند کليد خورده است، فرودگاههاي کشور تا سوم فروردين‌ماه ماه ميزبان بيش از يک ميليون و ۹۷ هزار مسافر بوده اند که نسبت به مدت مشابه گذشته ۵۸ درصد رشد را نشان مي دهد.
وي همچنين افزود: در اين مدت قريب به هشت هزار و ۹۰۰ نشست و برخاست در فرودگاههاي کشور انجام شده که حاکي از رشد ۹ درصدي است.
وي همچنين گفت: از ۲۵ اسفند ۱۴۰۰ تا يکم فروردين‌ماه ۱۴۰۱ در فرودگاه بين المللي امام خميني(ره)، هدايت و راهبري ۹۲۰ نشست و برخاست هواپيما انجام شده که به اين ترتيب با ۲۳۰ درصد رشد در در اين زمينه روبرو بوده ايم.
-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد